معرفی سینما های تهران | اطلاعات کامل بعلاوه آدرس

مجله عصر پاییز – در تهران سینماهای بسیاری با امکاناتی مدرن برای افرادی که علاقمند به تماشای فیلم هستند وجود دارد و جدیدترین فیلم های ایرانی را با بهترین کیفیت برای مخاطبان به نمایش می گذارند. این روزها رفتن به سینما یک نوع تفریح و گذارندن اوقات فراغتی مفرح به شمار می رود. در این مطلب با چند سینمای شهر تهران جهت انتخاب بهترین گزینه برای تماشای فیلم های روز ایران آشنا خواهید شد.

 

پردیس سینمایی کوروش

پردیس سینمایی کوروش

پردیس سینمایی کوروش جزو بهترین و بزرگترین پردیس های سینمایی تهران به شمار می رود که در مجتمع فرهنگی تفریحی کوروش واقع شده و طبقات سوم تا ششم مرکز خرید کوروش به این پردیس سینمایی اختصاص داده شده است. پردیس سینمایی کوروش با 12 سالن و 3200 نفر ظرفیت مجهز به مدرن ترین امکانات و تجهیزات صوتی و تصویری برای اکران فیلم ها، اجرای کنسرت، برگزاری تئاتر و همایش هاست. نام سالن های این پردیس سینمایی از نام سینماهای قدیم ایران از همانند «گرند سینما»، «سینما فاروس»، «سینما لاله زار»، «سینما شهرزاد»، «سینما رکس»، «سینما مایاک»، «سینما خورشید نو»، «سینما کریستال»، «سینما متروپل»، «سینما ونوس» و… گرفته شده است.

از جمله امکانات پردیس سینمایی کوروش می توان به  رستوران VIP، کافه، بوفه فروش تنقلات، مهد کودک برای نگهداری کودکان 3 تا 6 سال، شهربازی، یک گالری مناسب برای برگزاری انواع نمایشگاه از جمله نمایشگاه مجسمه، نمایشگاه عکس، نمایشگاه نقاشی، نمایشگاه کتاب و پارکینگ اشاره داشت.

در این پردیس سینمایی روز های سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود. همچنین در سانس های بین 11:00 تا 14:00 نیز می توانید بلیت را نیم بها تهیه کنید.

آدرس: تهران – بزرگراه شهید ستاری – نبش خیابان پیامبر مرکزی – مرکز خرید کوروش

 

پردیس سینمایی چارسو

پردیس سینمایی چارسو

پردیس سینمایی چارسو در طبقه هفتم مجتمع چارسو واقع شده و یکی از پردیس سینماهای تازه تاسیس در تهران به شمار می رود. پنج سالن این پردیس سینمایی که مجهز به آخرین تکنولوژی صوت و تصویر و تکنولوژی سینمای دیجیتال هستند، در طبقه هفتم قرار گرفته و در مجموع برای 900 نفر ظرفیت دارد. در سالن شماره یک  پردیس سینمایی چارسو با ظرفیت 330 نفر و همچنین 30 صندلی مخصوص افراد معلول، علاوه بر نمایش فیلم امکان برگزاری همایش ها، نمایش ها و کنسرت ها نیز وجود دارد اما بقیه سالن ها فقط برای نمایش فیلم مناسب است. سالن شماره 2 و3  دارای 140 نفر ظرفیت و 6 صندلی مخصوص افراد معلول، سالن شماره 4 و 5 دارای 125 نفر ظرفیت و 4 صندلی برای افراد معلول می باشد. همچنین این پردیس سینمایی یک سالن انتظار با فضایی مدرن و شیک دارد که در طبقه ششم مجتمع چارسو واقع شده و برای استراحت مکان مناسبی است. در این سالن انتظار با حدود 3000 متر مربع وسعت، برنامه هایی همچون اجرای موسیقی زنده، اجرای نمایش، برپایی گالری، فروشگاه کتاب و… برگزار می شود.

از جمله امکانات پردیس سینمایی چارسو می توان به رستوران و کافه، بوفه، فروشگاه محصولات هنری، سرویس بهداشتی و پارکینگ اشاره داشت.

در این پردیس سینمایی روز های سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود.

آدرس: تهران – خیابان جمهوری – تقاطع پل حافظ – مجتمع بازار چارسو

 

پردیس سینما گالری ملت

سینما گالری ملت

پردیس سینما گالری ملت با معماری خاص و ویژه ای که دارد و همچنین امکاناتی که به آن مجهز است، یکی از بهترین سینماهای تهران به شمار می رود که در جنوب غربی پارک ملت واقع شده است. ساختمان این سینما توسط رضا دانشمیر و کاترین اسپریدونف، موسسان شرکت مهندسان مشاور حرکت سیال، طراحی شده که این طراحی زیبا موفق به کسب جایزه پروژه منتخب در فستیوال 2009 بارسلونا و رتبه اول جایزه معمار در سال 1387 شود. پردیس سینمایی ملت دارای چهار سالن مجهز با ظرفیت 280 نفر و همچنین یک سالن ویژه با ظرفیت 30 نفر می باشد. یکی از سالن های این سینما برای برگزاری همایش ها، میزگردها و کنسرت ها نیز مناسب است. همچنین در پردیس سینمایی ملت گالری های مختلف از جمله گالری نقاشی و عکاسی و فروشگاه های محصولات فرهنگی نیز برگزار می شود.

از جمله امکانات پردیس سینما گالری ملت می توان به چندین رستوران و کافه، بوفه، سالن های تخصصی با کیفیت عالی، سرویس بهداشتی، فروشگاه های عرضه کالاهای فرهنگی، دسترسی به پارک ملت، داشتن فضای سبز و منظره ای زیبا و پارکینگ اشاره داشت.

در این پردیس سینمایی روز های سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود.

آدرس: تهران – خیابان ولی عصر – بزرگراه هاشمی رفسنجانی – رو به روی کردستان – پردیس سینما گالری ملت

 

پردیس سینما آزادی

پردیس سینمایی آزادی

پردیس سینما آزادی یکی از سینماهای قدیمی تهران است که در سال 1348 افتتاح شد و در همان زمان شهر فرنگ نام گرفت. این سینما پیش از انقلاب به یکی از پرفروش ترین سینماها تبدیل و به عنوان پاتوق فرهنگی شهر تهران شناخته شد. این سینما که در یکی از محله های قدیمی تهران یعنی چهاراره عباس آباد واقع شده، پس از انقلاب به آزادی تغیر نام داد. سینما آزادی از زمان ساخت خود تا کنون سه بار دچار آتش سوزی شده است که پس از آخرین آتش سوزی 8 سال طول کشید تا مجددا بازسازی شود. پردیس سینمایی آزادی دارای 5 سالن است که سالن اصلی آن  برای 600 نفر و چهار سالن دیگر هرکدام  برای 200 نفر ظرفیت تماشای فیلم های روز ایران را دارند.

از جمله امکانات این پردیس سینمایی می توان به بوفه فروش تنقلات، دو رستوران، سه کافه، پارکینگ، سرویس یهداشتی و فروشگاه محصولات هنری اشاره داشت.

در پردیس سینمایی آزادی روز های سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود.

آدرس: تهران – خیابان شهید بهشتی – تقاطع خیابان خالد اسلامبولی

 

سینما گالری سمرقند

سینما گالری سمرقند

سینما گالری سمرقند به تازگی در طبقه اول مجتمع تجاری سمرقند واقع در جنت آباد جنوبی ساخته شده است. این پردیس سینمایی دارای دو سالن با ظرفیت 270 نفر و یک آمفی تئاتر با ظرفیت 180 نفر می باشد که در این سالن آمفی تئاتر به اجرای نمایش های ویژه کودکان، بزرگسالان، کنسرت و همایش پرداخته شده است. همچنین پردیس سینمایی سمرقند دسترسی آسانی را از اتوبان های همت، ستاری، باکری، نیایش و یادگار امام به خود فراهم ساخته است که به راحتی می توانید به این پردیس سینمایی برسید.

از دیگر امکانات این پردیس سینمایی می توان به بوفه فروش تنقلات، رستوران، کافه، پارکینگ و غرفه های فرهنگی هنری اشاره داشت.

در سینما گالری سمرقند روزهای سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود.

آدرس: تهران – خیابان جنت آباد جنوبی – تقاطع بلوار لاله – مجتمع تجاری سمرقند – طبقه اول

 

پردیس سینمایی مگامال

پردیس سینمایی مگامال

پردیس سینمایی مگامال در طبقه آخر مجتمع تجاری تفریحی مگامال واقع شده و یکی از بزرگترین پردیس های سینمایی تهران به شمار می رود. این پردیس سینمایی با 10 سالن سینما و 1400 نفر ظرفیت، فیلم های روز ایران را برای علاقمندان به نمایش می گذارد. از میان 10 سالن واقع در پردیس سینمایی مگامال، یک سالن آن با 300 نفر ظرفیت علاوه بر نمایش فیلم امکان برگزاری تئاتر و کنسرت را نیز دارد. تمام سالن های این پردیس سینمایی به تجهیزات پیشرفته نور و صدا مجهز هستند.

از دیگر امکانات پردیس سینمایی مگامال می توان به بوفه فروش تنقلات، رستوران، کافه، پارکینگ، سرویس بهداشتی، دستگاه فروش بلیت الکترونیک و فروشگاه های محصولات فرهنگی هنری اشاره داشت.

در این پردیس سینمایی روز های سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود. همچنین در سانس های بین 11:00 تا 13:00 نیز می توانید بلیت را نیم بها تهیه کنید.

آدرس: تهران – شهرک اکباتان فاز 2 – جنب مترو اکباتان – مرکز خرید مگامال

 

پردیس سینمایی زندگی

پردیس سینمایی زندگی

پردیس سینمایی زندگی سال 88 در غرب تهران تاسیس شد و از همان ابتدا نمایش فیلم های پرفروش روز ایران را آغاز کرد. این پردیس سینمایی دارای 5 سالن سینما و به امکاناتی همچون سالن تئاتر، رستوران، کافه، پارکینگ و مرکز خرید مجهز است. همین امکانات باعث شده که از سراسر شهر تهران برای تماشای فیلم به این پردیس سینمایی مراجعه کنند. اکنون اداره ی پردیس سینمایی زندگی بر عهده ی یک بخش خصوصی می باشد.

در این پردیس سینمایی روزهای سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود.

آدرس: فلکه دوم صادقیه – بزرگراه آیت الله کاشانی – بلواراباذر – رو به روی بیمارستان پیامبران

 

پردیس سینمایی باغ کتاب

پردیس سینمایی باغ کتاب

پردیس سینمایی باغ کتاب در مجموعه فرهنگی هنری باغ کتاب تهران واقع شده و بخشی از این مجموعه به شمار می رود. این پردیس سینمایی از بهمن ماه سال 96 افتتاح شده و پذیرای افراد علاقمند به سینما و تئاتر می باشد. پردیس سینمایی باغ کتاب دارای 11 سالن سینما و تئاتر است که در طبقه همکف، زیرزمین و بام باغ کتاب قرار گرفته اند. تمامی سالن های این پردیس سینمایی طوری طراحی شده است که هر یک در مقابل خود یک فروشگاه آثار هنری و یک کافه سینما دارند. سالن های 2، 7، 9 و 10 این پردیس سینمایی با حداقل فروختن 10 بلیت و سالن 1 با حداقل فروختن 15 بلیت اکران فیلم را آغاز می کنند.

از دیگر امکانات پردیس سینمایی باغ کتاب می توان به بوفه فروش تنقلات، کافه، سرویس بهداشتی و دستگاه فروش بلیت الکترونیک اشاره داشت.

در این پردیس سینمایی روز های سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود. همچنین در سانس های بین 10:30 تا 15:00 نیز می توانید بلیت را نیم بها تهیه کنید.

آدرس: تهران – بزرگراه شهید حقانی – ورودی کتابخانه ملی – باغ کتاب تهران – پردیس سینمایی باغ کتاب تهران

 

پردیس سینمایی هروی سنتر

پردیس سینمایی هروی سنتر

پردیس سینمایی هروی سنتر به تازگی در تاریخ 23 خرداد 97 در مجتمع تجاری هروی سنتر تاسیس شده است. افرادی که در شرق تهران سکونت دارند و علاقمند به تماشای فیلم های سینمایی هستند می توانند به این پردیس سینمایی مراجعه کرده و به تماشای فیلم های روز ایران در سالن های مجهز این پردیس سینمایی بنشینند. پردیس سینمایی هروی سنتر دارای 3 سالن مجهز است که در هر سانس با فروختن حداقل 10 بلیت فیلم ها به اکران گذاشته می شود. لازم به ذکر است که در این پردیس سینمایی کودکان زیر هفت سال اجازه ی تماشای فیلم های اجتماعی را ندارند.

از دیگر امکانات این پردیس سینمایی می توان به بوفه فروش تنقلات، سرویس بهداشتی، کافه، پارکینگ، رستوران و فروشگاه محصولات هنری اشاره داشت.

در پردیس سینمایی هروی سنتر روزهای سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود.

آدرس: تهران – میدان هروی – خیابان موسوی – خیابان نازک – مجتمع هروی سنتر

 

پردیس سینمایی ارگ

پردیس سینمایی ارگ

پردیس سینمایی ارگ یکی دیگر از پردیس های تازه تاسیس شهر تهران به شمار می رود که از سال 95 با 3 سالن مجهز اکران فیلم های سینمایی را آغاز کرده است. در این پردیس سینمایی که در مجتمع تجاری ارگ واقع شده، می توانید بلیت ها را به صورت خانوادگی و یا ارگانی رزرو کنید. در سالن های پردیس سینمایی ارگ با فروخته شدن حداقل 10 بلیت فیلم ها به اکران گذاشته خواهند شد. لازم به ذکر است که در این پردیس سینمایی کودکان زیر هفت سال اجازه ی تماشای فیلم های اجتماعی را ندارند.

از دیگر امکانات پردیس سینمایی ارگ می توان به بوفه فروش تنقلات، رستوران، کافه، پارکینگ و سرویس بهداشتی اشاره داشت.

در پردیس سینمایی هروی سنتر روزهای سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود.

آدرس: تهران – میدان تجریش – مجتمع تجاری ارگ – طبقه سوم

 

پردیس سینمایی اریکه ایرانیان

پردیس سینمایی اریکه ایرانیان

پردیس سینمایی اریکه ایرانیان در سال 1379 تاسیس شده و یکی از سینماهای قدیمی شهر تهران به شمار می رود که در گذشته از محبوبیت زیادی میان علاقمندان به فیلم و سینما برخوردار بود. این پردیس سینمایی دارای 3 سالن با ظرفیت 160 تا 190 نفر است که به سیستم های صوتی و تصویری مجهز هستند و در طبقه همکف، اول و دوم مجتمع اریکه ایرانیان قرار گرفته اند.

از دیگر امکانات این پردیس سینمایی می توان به بوفه فروش تنقلات، رستوران، کافه، پارکینگ و فروشگاه محصولات هنری اشاره داشت.

در پردیس سینمایی اریکه ایرانیان روزهای سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود.

آدرس: تهران – شهرک غرب – بلوار اصلی شهید فرحزادی – نبش خیابان شهید حافظی – مجموعه فرهنگی تجاری اریکه ایرانیان

 

پردیس سینمایی کیان

پردیس سینمایی کیان

پردیس سینمایی کیان که بخشی از یک مجتمع تجاری فرهنگی در جنوب شهر تهران به شمار می رود در تاریخ 16 مهر سال 90 افتتاح شده است. این پردیس سینمایی دارای 3 سالن مجهز است که به نمایش فیلم های روز ایران اختصاص داده و به سیستم های صوتی و تصویری با کیفیتی مجهز هستند. این مجموعه علاوه بر سالن های سینما شامل 2 طبقه مرکز تجاری، 2 طبقه شهربازی سرپوشیده و سینمای پنج بعدی نیز می باشد.

از دیگر امکانات این پردیس سینمایی می توان به بوفه فروش تنقلات، رستوران، کافه، پارکینگ و سرویس بهداشتی اشاره داشت.

در پردیس سینمایی کیان روزهای سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود.

آدرس: تهران – بزرگراه نواب – بعد از پل حق شناس – خروجی چراغی و سعیدی – بلوار شهید چراغی – شماره 41

 

سینمای برج میلاد

سینمای برج میلاد

برج میلاد تهران در مرکز همایشهای خود دارای دو سالن سینما است که علاقمندان برای تماشای فیلم های روز ایران باید به این سالن ها سر بزنند. سالن های سینمای برج میلاد هر کدام برای 120 نفر ظرفیت دارند و مجهز به سیستم آپارات سینمایی، ویدئو پروژکتور، پرده سینمایی متحرک، سیستم صوتی حرفه ای و اینترنت پر سرعت بی سیم هستند.

از دیگر امکانات این سینما می توان به رستوران، کافه، سرویس بهداشتی و پارکینگ اشاره داشت.

در سینمای برج میلاد تهران روزهای سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود.

آدرس: تهران – بزرگراه شیخ فضل الله نوری – ورودی بزرگراه شهید همت – کنارگذر اختصاصی برج میلاد – مرکز همای های بین المللی برج میلاد

 

پردیس سینمایی تماشا

پردیس سینمایی تماشا

پردیس سینمایی تماشا زمستان 1385 در جنوب شهر تهران افتتاح شده است. این مجموعه سه سالن بزرگ دارد که سالن 1 آن 318 نفر ظرفیت و دو سالن دیگر آن 150 نفر ظرفیت دارد. سالن های این پردیس سینمایی مجهز به سیستم تهویه، سیستم پخش صدا و تصویر با کیفیتی منحصر به فرد هستند. بوفه فروش تنقلات و پارکینگ از دیگر امکانات پردیس سینمایی تماشا می باشد.

در این پردیس سینمایی روزهای سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود.

آدرس: تهران – یافت آباد – ابتدای بلوار مدائن – پردیس سینمایی تماشا

 

پردیس سینمایی راگا

پردیس سینمایی راگا

پردیس سینمایی راگا با 3 سالن سینما در سال 1389 در شهر ری افتتاح شده است. سالن های این پردیس سینمایی حدود 600 نفر ظرفیت داشته و فیلم های روز سینمای ایران را برای علاقمندان به نمایش می گذارد. پردیس سینمایی راگا به سالن اسکیت و سالن بازی کودکان نیز مجهز است.

در این پردیس سینمایی روزهای سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود.

آدرس: تهران – شهر ری – اتوبان شهید آوینی – خیابان کریم شیرازی – پردیس سینمایی راگا

 

پردیس سینمایی رازی

پردیس سینمایی رازی

پردیس سینمایی رازی با دو سالن در سال 1387 در تهران تاسیس شد. این پردیس سینمایی درست در کنار پارک رازی در میدان رازی واقع شده و سالن های آن 160 و 60 نفر ظرفیت دارند. از امکانات این پردیس سینمایی می توان به پارکینگ اشاره داشت.

در پردیس سینمایی رازی روزهای سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود.

آدرس: تهران – میدان گمرک (رازی) – خیابان هلال احمر – پردیس سینمایی رازی

 

سینما فرهنگ

سینما فرهنگ

سینما فرهنگ یکی از سینماهای قدیمی شهر تهران محسوب می شود که در سال 1347 در منطقه قلهک با نام سینما سیلورسیتی افتتاح شد. این سینما چند سال پس از تاسیس توسط یکی از بازیگران پیش از انقلاب خردیداری شد اما او نیز سینما را به وزارت فرهنگ و هنر فروخت و نام سینما به فرهنگ تغیر پیدا کرد. این سینما هم اکنون داری سه سالن سینما است که به اکران فیلم های روز سینمای ایران می پردازد و جزو سینماهای پنج ستاره تهران به شمار می رود.

از دیگر امکانات این سینما می توان به کافه، پارکینگ، کتاب فروشی و فروشگاهی از فیلم های سینمایی ایرانی جدید و قدیمی اشاره داشت.

در سینمای فرهنگ روزهای سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود.

آدرس: تهران – خیابان شریعتی – بالاتر از خیابان دولت – سینما فرهنگ

 

سینما تیراژه 2

سینما تیراژه 2

سینما تیراژه 2 همزمان با برگزاری جشنواره فیلم فجر سال 1392 در مجتمع تجاری فرهنگی تیراژه تاسیس شد. این سینما دو سالن برای پخش فیلم های روز ایران دارد. از جمله امکانات سینما تیراژه 2 می توان به بوفه فروش تنقلات، رستوران، کافه، پارکینگ و شهر بازی اشاره داشت.

در سینما تیراژه 2 روزهای سه شنبه بلیت به صورت نیم بها ارائه می شود.

آدرس: اتوبان امام علی به سمت جنوب خروجی شهید مدنی – جنب ایستگاه مترو شهید مدنی – مجتمع تجاری تیراژه 2

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

5 × 3 =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.