انتقاد بنیانگذار اپل از تسلا: “هوش مصنوعی می خواهد شما را بکشد!”

وزنیاک

همانطور که هوش مصنوعی و فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی به پیشرفت خود ادامه می دهند، آنها بیشتر در زندگی روزمره ادغام می شوند. از ChatGPT که به سوالات کاربران پاسخ می دهد تا خودروهای خودران، هوش مصنوعی آینده را شکل می دهد. با این حال، این پیشرفت باعث اظهار نظرهایی توسط افراد مختلف شده است. استیو وزنیاک، یکی از بنیانگذاران اپل، اخیراً بیانیه ای تند در مورد هوش مصنوعی ارائه کرده و مدعی شده است که “تسلا می خواهد شما را بکشد”.

نظرات تند وزنیاک در مورد رانندگی خودکار تسلا

استیو وزنیاک به عنوان یکی از بنیانگذاران اپل، یک چهره برجسته در صنعت فناوری است. او به ویژه از هوش مصنوعی، به ویژه تسلا، یک خودروساز پیشرو در رانندگی خودکار انتقاد کرده است. وزنیاک تا آنجا پیش رفت که در مورد خودروهای این شرکت گفت: «تسلا می‌خواهد تو را بکشد». وزنیاک در طی مصاحبه ای اعتقاد خود را ابراز کرد که جاه طلبی های خودروهای خودران تسلا غیرضروری و خطرناک هستند. او سیستم رانندگی خودمختار تسلا را به عنوان “خودرویی که علاقه مندان به هوش مصنوعی که می خواهند خود را بکشند باید بخرند” توصیف کرد و اساساً این فناوری را “قاتل سریالی” نامید.

وزنیاک سابقه اظهار نظرهای تند درباره تسلا را دارد که اغلب از زبانی قوی و تمسخر آمیز استفاده می کند. رابطه عشق و نفرت او با شرکت کاملاً مستند است، بنابراین آخرین اظهارات او کاملاً غیرمنتظره نیست. به نظر می رسد که عشق وزنیاک به تسلا ممکن است بیشتر به سمت خصومت تغییر کند.

جالب اینجاست که وزنیاک یکی از پذیرندگان اولیه تسلا بود. در سال 2013، او عکسی از خود در حال نوشیدن بنزین منتشر کرد که به ادعای او منجر به ارسال ایمیلی از ایلان ماسک شد که او را سرزنش می کرد. پس از آن، وزنیاک یک تسلا مدل S خریداری کرد. علیرغم استفاده از مدل S خود به عنوان راننده روزانه، وزنیاک به زودی شروع به انتقاد از سیستم اتوپایلوت تسلا کرد. با این حال، اقدامات او متناقض به نظر می رسید، زیرا او قبل از انتشار Autopilot 2.0 دومین مدل S را خریداری کرد.

اکنون، با انتقاد مجدد وزنیاک از تسلا، مشخص نیست که آیا احساسات او نسبت به شرکت ریشه در عشق دارد یا نفرت. آنچه ما می دانیم این است که وزنیاک دو خودروی تسلا مدل S دارد و به استفاده روزانه از آنها ادامه می دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

پانزده + سیزده =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.