طرز تهیه شیرینی برنجی

شیرینی برنجی

شیرینی برنجی از شیرینی های سنتی ایرانی است و یکی از سوغات شهر کرمانشاه نیز به شمار می رود. این نوع شیرینی که طرز تهیه بسیار ساده ای دارد، مناسب برای پذیرایی از مهمانان است به خصوص در ایام نوروز و روز های سال نو. در این مقاله که توسط مجله عصر پاییز آماده شده، طرز تهیه شیرینی برنجی به شما آموزش داده شده است که با مطالعه آن می توانید به راحتی این شیرینی سنتی را در منزل آماده کنید.

 مواد لازم برای تهیه شیرینی برنجی:

آرد برنج مرغوب ۵۰۰ گرم

پودر قند ۲۵۰ گرم

روغن جامد صاف قنادی یا روغن کرمتنشاهی و یا روغن جامد خونگی ۲۵۰ گرم

زرده تخم مرغ  دو عدد

پودر هل ۱ قاشق چای خوری

پودر خرفه به میزان لازم

 طرز تهیه:

در ابتدا روغن نرم شده را که دمای محیط به خود گرفته باشد (سرد و یخچالی نباشد) با پودر قند الک شده مخلوط کرده و خوب هم می زنیم.

سپس زرده های تخم مرغ را یکی یکی به مخلوط روغن و پودر قند اضافه می کنیم و مجددا هم می زنیم تا به طور کامل با یکدیگر مخلوط شوند.

در ظرفی جداگانه پودر هل را به آرد برنج اضافه می کنیم و سپس از الک ریز یا حریر رد می کنیم. حال آرد برنج و پودر هل الک شده را با ترکیب روغن، پودر قند و زرده مخلوط کرده و با نوک انگشتان ورز می دهیم تا خمیر مورد نظر حاصل شود.

در مرحله آخر خمیر را به شکل دلخواه درآورده و بر روی سینس بچینید (سینی را با کاغذ روغنی بپوشانید). پس از چیدن شیرینی ها می توانید آنها را با پودر خرفه تزئین کنید.

فر را از قبل گرم کرده و با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید. سپس شیرینی ها را به مدت ۲۰ دقیقه داخل فر قرار دهید تا به طور کامل پخته و آماده سرو شوند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.