معرفی سینما های مشهد | اطلاعات کامل به همراه آدرس

پردیس سینمایی هویزه مشهد

یکی از تفریحات و سرگرمی های مردم رفتن به سینما است بسیاری از افراد دوست دارند اوقات فراغت خود را در کنار خانواده و به تماشای فیلم بنشینند.

در این مطلب مجله عصر پاییز جهت آشنایی دوستداران فیلم به معرفی تعدادی از سینماهای مشهد پرداخته است. پس با ما همراه شوید.

سینما آفریقا مشهد

سینما آفریقا مشهد

سینما آفریقا یکی از بهترین و قدیمی ترین سینماهای تک سالنه مشهد است. این سینما سال ۱۳۵۰ در ضلع جنوب غربی میدان شریعتی با گنجایش ۱۱۰۰ صندلی و با نام سینما شهر فرنگ فعالیت خود را آغاز کرد.

سال ۱۳۵۷به علت درگیری هایی که بین مردم و ارتش بود سینما آفریقا آتش گرفت ولی بعد از انقلاب مرمت و بازسازی شد.

اداره این سینما در ابتدا برعهدۀ کمیته امداد بود ولی با فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی به حوزه هنری سپرده شد.

سال ۱۳۹۴ دوباره این سینما مورد بازسازی قرار گرفت و سالن نمایش فیلم با ۸۶۳ صندلی به امکانات و تجهیزات روز صوتی و تصویری مجهز شد.

در این سینما روزهای سه شنبه بلیط به صورت نیم بها ارائه می شود. علاقمندان به سینما می توانند برای تماشای فیلم بلیط خود را با پنجاه درصد تخفیف تهیه کنند.

آدرس: مشهد- تقی آباد- میدان دکتر شریعتی

پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه مشهد

پردیس سینمایی هویزه یکی از مدرن ترین و قدیمی ترین سینماهای شهر مشهد به شمار می آید. افتتاح و راه اندازی این سینما با نام دیاموند و ظرفیت ۲۲۰۰ صندلی در سال ۱۳۴۷ توسط کامران کابلی صورت گرفته است.

سال ۱۳۹۰ کار بازسازی این سینما آغاز شد و پس از ۱۶ ماه در شهریور ۱۳۹۱ با ظرفیت ۱۱۲۴ نفر افتتاح و راه اندازی شد.

سینما هویزه به دلیل اکران فیلم های جدید و استفبال مخاطبان در سال ۱۳۹۴ عنوان سومین سینمای پرفروش ایران را به خود اختصاص داده است.

از امکانات این سینما می توان به هشت سالن نمایش، کافی نت مجهز و رایگان، پله برقی، سرویس های بهداشتی، سینما گالری، نماز خانه، کافه، برق اضطراری و اطفای حریق سینما اشاره کرد.

 

آدرس: مشهد- خیابان دانشگاه- نبش چهار راه گلستان

پردیس سینمایی اطلس مشهد

پردیس سینمایی اطلس مشهد

پردیس سینمایی اطلس یکی از بزرگ ترین سینماهای تازه تأسیس در مشهد به شمار می آید. این سینما با ۱۱ سالن پیشرفته و ۱۱۳۳ صندلی در ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ در اطلس مال افتتاح و راه اندازی شد.

سینما اطلس به تجهیزات صوتی و تصویری مجهز بوده و سه سالن مبلهVIP  که در این مجموعه وجود دارد امکان سرو ناهار،عصرانه، شام، تنقلات و انواع نوشیدنی های سرد و گرم را برای مردم فراهم کرده است.

از امکانات پردیس سینمایی اطلس می توان به دو بوفه، کافی شاپ، فود کورد، فضای سرگرمی، نگهداری کودک، عکاسخانه، شهر کتاب و پارکیگ اشاره کرد.

آدرس: مشهد- بزرگراه شهید کلانتری- میدان حافظ- مجتمع بزرگ اطلس

پردیس سینمایی سیمرغ مشهد

پردیس سینمایی سیمرغ مشهد

پردیس سینمایی سیمرغ مدرن ترین و اولین پردیس سینمایی ایران است که در سال ۱۳۷۷  در شهر مشهد احداث و راه اندازی شد.

این سینما که در میدان مادر قرار دارد از پنج سالن نمایش با ظرفیت ۱۲۰۰ صندلی تشکیل شده است.

در سال ۱۳۹۴ سینما سیمرغ با هزینه بالغ بر یک میلیارد تومان مورد بازسازی و مرمت قرار گرفت و در تاریخ ۶ تیر ۱۳۹۶ با ظرفیت ۱۲۶۴ صندلی افتتاح شد.

تالار پذیرایی، ۵ سالن نمایش، ۳ سالن VIP، سیستم پخش دیجیتال، سیستم پخش پروژکتورهای LED پاناسونیک و سیستم صوتی دالبی سروند از جمله امکانات این سینما به شمار می آید.

آدرس: مشهد- قاسم آباد- ضلع شمالی میدان مادر- پردیس سینمایی سیمرغ

سینما پیروزی مشهد

سینما پیروزی مشهد

سینما پیروزی یکی از بهترین و جدید ترین سینماهای مشهد است که توسط بخش خصوصی در سال ۱۳۸۷ راه اندازی و افتتاح شد.

این سینما با دوسالن و ظرفیت ۲۴۵ و ۲۱۳ صندلی در بلوار پیروزی مشهد قرار گرفته است و توسط امیر حسین دبیرزاده مدیریت و اداره می شود.

به علت برخوردار نبودن از سیستم دیجیتال  به مدت ۲ سال  سینما پیروزی بسته شد و با مجهز شدن آن به این سیستم به وسیله موسسه سینما در مهر ماه ۱۳۹۳ مجدداً کار خود را آغاز کرد.

آدرس: مشهد- بلوار پیروزی- بین میدان حر و چهار راه کوثر- سینما پیروزی

سینما قدس مشهد

سینما قدس مشهد

سینما آریا یکی از سینماهای قدیمی مشهد واقع در خیابان پاسداران است، این سینما با دوسالن نمایش و ۱۲۰۰ صندلی توسط دکتر عباس اسکوئیان در سال ۱۳۴۹ افتتاح شد.

بعد از واقعه آتش سوزی زنجیره ای در ۲۷ مرداد ۱۳۵۷ این سینما در آتش سوخت. کار نوسازی و مرمت آن در اواخر دهۀ ۶۰ انجام شد و با نام سینما قدس فعالیت خود را آغاز کرد.

مدیریت این سینما برعهده موسسه بهمن سبز می باشد.

آدرس: مشهد- خیابان پاسداران- جنب هتل جم- سینما قدس

پردیس سینمایی گلشن مشهد

پردیس سینمایی گلشن مشهد

پردیس سینمایی گلشن یکی از مجهز ترین و پیشرفته ترین سینماهای مشهد می باشد، این سینما که در طبقه پنجم برج آرمیتاژ گلشن قرار گرفته است  اسفند ۱۳۹۶ فعالیت خود را آغاز نمود.

این مجموعه از چهار سالن با ظرفیت ۳۳۴ نفر از امکاناتی نظیر سالن سینمایی نیمه باز، کافی شاپ، سیستم صوتی دالبی و سیستم فوق پیشرفته، سیستم هوشمند اعلام و اطفاء حریق، نماز خانه، استفاده همزمان از سالن سینما و مرکز همایش، سیستم مونیتورینگ هوشمند و آنلاین در سالن یک، سینما رستوران با غرفۀ فروشگاهی فعال و… برخوردار می باشد.

این سینما در روزهای سه شنبه بلیط خود را به صورت نیم بها به فروش می رساند.

آدرس: مشهد-  نبش هفت تیر ۸- خیابان گلشن

پردیس سینمایی ویلاژ توریست مشهد

پردیس سینمایی ویلاژ توریست مشهد

پردیس سینمایی ویلاژ توریست با ۲۶۰ واحد تجاری و همچنین امکاناتی که به آن مجهز است، یکی از بهترین و بزرگترین سینماهای مشهد به شمار می آید.

این سینما سال ۱۳۹۷ با ۱۰۷۵ صندلی در طبقه سوم مجتمع ویلاژ توریست کار خود را آغاز نمود.

پردیس سینمایی ویلاژ توریست که یکی از مراکز تجاری و تفریحی شهر مشهد است شامل ۱۲ سالن که یک سالن CIP، ۲ سالن VIP، یک سالن کودک، یک سالن واقعیت مجازی(VR) و همچنین مجهز به سیستم صوت و تصویر دالبی دیجیتال می باشد.

سینما ویلاژ توریست در روزهای سه شنبه بلیط خود را به صورت نیم بها عرضه می کند.

آدرس: مشهد- ابتدای جاده طرقبه- نبش امام رضا ۸- مجتمع ویلاژ توریست- طبقه سوم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.