بررسی بازی Far cry new dawn

far-cry-new-dawn

طرفداران کمپانی سرشناس یوبی سافت از  مجموعه  بازی های assassin creed و far cry همیشه لذت برده اند. آن ها این مورد را پذیرفته اند این کمپانی با این که ارام تر از سایر رقبا کار می کند اما به موقع جواب اعتماد مخاطبان خود را می دهد. مجله عصر پاییز مقاله ای را برای علاقمندان آماده کرده و به بررسی بازی Far cry new dawn و مراحل آن پرداخته است.

شروع بازی

بازی far cry new dawn این دفعه با ژانر آخرالزمانی پا به میدان گذاشته و مانند عناوین دیگری چون metro.. madmax در این بازی مسائلی مانند تکراری بودن محیط ، استفاده از عناصر نقش افرینی ان را به یک کلیشه در بازی تبدیل کرده است. این مسئله باعث شده که این بازی با قدرت بالا وارد این زمینه شود و سطح رو به بالایی را به بازیکنان ارائه دهد به طور کلی بازی مسیر پر پیچ و خمی رو طی کرده تا خود را به عنوان یک بازی سطح بالا معرفی کند.

بخش داستانی بازی بخش بعدی بازی Far cry 5 را روایت میکند

بازی Farcry new dawn یکی از سه پایان بازی Far cry 5 را روایت میکند.

داستان بازی 17 سال بعد از نسخه قبلی را روایت میکند. جوزف سید  به هدف برنامه ریزی شده خود یعنی هدایت نسل بشر به بهشتی نو رسیده  و دنیا با برنامه ریزی او بمباران میشود.بمب اتم موجب نابودی سرزمین hope country  شده و مردم زیر زمین را پناهگاهی مناسب برای سکونت خود میدانند.

در ابتدای بازی شخصیت جدیدی متولد میشود که به همراه مردم برای زندگی به روی زمین می اید.

در ابتدای بازی همه باخود فکر میکنند که محیط بازی محیطی خشک و اخرالزمانی است ولی با صحنه ای روبرو میشوند که همه را متعجب خود می کند. این بار بمب اتم موجب تخریب محیط دلخراش بودن صحنه های بازی نیست این بار محیط پر از گیاهان گوناگون با رنگ های مختلف است که جلوه های بصری زیبایی که در بازی به کار گرفته شده محیط بازی را زنده تر از قبل کرده است.

حالا انسان ها به روی زمین امدند و مشغول به بازسازی حکومت و تمدن خود شدند و خبری از دردسر های گروه Eden’s Gate نیست و مردم با خیال راحت مشغول به بازسازی شهر و تمدن های خود هستند که ناگهان سروکله گروهی قدرتمند به نام The Highwaymen پیدا میشود.

رهبری این گروه را خواهران دو قلو با نام‌های Mickey و Lou مختصر شده Michelle و Louisa برعهده دارند که بسیار ظالم و بی رحم هستند اگر در طول بازی برای اولین بار ان ها را مشاهده کنید قطعا به دیوانگی انها پی خواهید برد.

یوبی سافت با تغییر های زیادی نقشه بازی را به یک نقشه پسا اخر الزمانی تبدیل کرده است.

قطعا با اولین تجربه این بازی خواهید فهمید که این بازی همانند سری قبلی این نسخه نخواهد بود و تجربه ای متفاوت برای شما رقم خواهد زد. تغییر شکل اسلحه ها ، بافت های ویژه بازی جلوه های بصری تقویت هوش مصنوعی بازی از نقاط قوت و ضعف بازی به شمار می اید.حتی اگر شما بخواهید که ماشین های رنگی ساختمان ها در نقشه یا خرابه های ساختمان ها را از ذهن خود پاک کنید و این بازی را با ضعف های زیاد مشاهده کنید مرکز و محور این بازی نظر شما را عوض خواهد کرد. استفاده از المان های RPG و تغییر افراد شرور یک بازی از یک مرد و خانواده اش به دو خواهر دوقلو همگی صرفا یک ویژگی مدرن را به بازی far cry 5  نسبت میدهد و کاملا این ارزش را دارد تا چهل دلار را صرف خرید بازی کنید

far-cry-new-dawn

استفاده از المان ها و بافت ها و NPC  های تکراری نشان دهنده این است که بازی بازان وقت زیادی صرف ساختن محیط نگذاشته اند

از نکات مثبت بازی میتوان به این نکته اشاره کرد که بازی بازیکنان را درگیر باس فایت ها و نبرد های خونین و نفسگیر در محیط میکنند که با این فن بازی بازان را برای اینکه کمپین طولانی تر شود اماده نگه دارد به غیر از کمپین اصلی بازی همانند نسخه قبلی دارای مراحل فرعی نیز هست که این مراحل مرتبط با گرفتن منطقه یا کشتن افراد یا خراب کردن محیط های دشمن است

بعضی از افراد سعی می کنند تا این مراحل را با کمپین اصلی خود درگیر کنند ان ها بعد از اتمام مرحله ها در می یابند که بازی به ان ها رو دست زده و انها نصف راهی که باید در مراحل اصلی میرفتند در اینجا به اتمام رسانده اند و کار آسان تر میشود.

بعضی مواقع انها مراحل اصلی را ترجیح میدهند و دنبال این مراحل فرعی نمیروند.

بافت های ویژه و جلوه های بصری و همچنین صدا گذاری نیز در بازی به خوبی گنجانده شده

شخصیت های قبلی بازی نیز در این بازی بسیار بی ازار ساخته شده اند و از همه مهم تر حضور جوزف سید شخصیت شرور نسخه قبل در این بازی است.

به طور کلی میتوان گفت که این بازی با استفاده از نقاط گرافیکی بالا و شخصی سازی بازی و باز سازی کامل محیط یک بازی زیبا و هیجان انگیز را برای ما به ارمغان اورده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

12 − هشت =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.