سامسونگ ممکن است تا چند سال آینده به سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی پایبند باشد

سنسور دوربین

برخلاف بسیاری از برندهای دیگر گوشی های هوشمند که به سمت سنسور دوربین ۱ اینچی حرکت می کنند و در عین حال وضوح ۵۰ مگاپیکسل را در دستگاه های پرچمدار حفظ می کنند، سامسونگ در جهت دیگری حرکت می کند. سامسونگ از سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی استفاده می کند که بسیار کوچکتر از سنسور ۱ اینچی مورد استفاده در گوشی های هوشمند رقیب است. و به نظر می رسد که تا چند سال آینده به استفاده از سنسورهای ۲۰۰ مگاپیکسلی ادامه دهد.

قبلاً گزارش شده بود که گلکسی اس 24 اولترا همچنان از سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد. اکنون شایعه ای جدید ادعا می کند که حتی گلکسی اس 25 اولترا و گلکسی اس 26 اولترا نیز از سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی استفاده خواهند کرد. طبق گزارش ها، این دو گوشی هوشمند دارای سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP2 با بهبودهایی در جذب نور و ساخت 17 نانومتری خواهند بود. از سوی دیگر، گلکسی اس 27 اولترا می تواند از سنسور دوربین ISOCELL بزرگتر 1/1.12 اینچی استفاده کند.

اپل ممکن است زودتر از سامسونگ از سنسور دوربین ۱ اینچی استفاده کند

در حالی که هیچ جزئیاتی در مورد سنسور دوربین گلکسی اس 27 اولترا ارائه نشده است، این می تواند ISOCELL GN2 1/1.12 اینچی باشد که  دو سال پیش عرضه شد و در Xiaomi 11 Ultra استفاده شد. یا می تواند یک نسخه بهبود یافته از ISOCELL GN2 باشد. با این حال، باید این اطلاعات را نباید زیاد جدی گرفت، زیرا برنامه ها برای چنین پروژه های بلندمدتی می توانند تغییر کنند.

اگر اطلاعات دوربین گلکسی اس 27 اولترا درست باشد، سامسونگ سه سال طول می کشد تا به اندازه سنسور دوربین 1 اینچی نزدیک شود و ممکن است اپل زودتر از سامسونگ به سراغ سنسور 1 اینچی برود. یک سنسور 50 مگاپیکسلی 1 اینچی تعادل عالی بین اندازه پیکسل و وضوح ارائه می دهد، وضوح کافی را برای تصاویر و ضبط ویدیوی 8K ارائه می دهد، در حالی که همچنان پیکسل ها را به اندازه ای بزرگ نگه می دارد که می توانند مقدار خوبی از نور را حتی بدون تنظیم پیکسل ثبت کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

پنج × دو =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.