امتیاز توپ های اسنوکر و ترتیب قرارگیری آنها روی میز

اسنوکر

اسنوکر نوعی دیگر از بازی بیلیارد است برخلاف بازی 8بال اسنوکر دارای 21 توپ است میز اسنوکر بزرگتر و به رنگ سبز است و چوب های مخصوص خود را دارد.برای انجام این بازی باید قوانین این بازی و همچنین امتیازات و نحوه گرفتن امتیاز این بازی را بدانید.در این مطلب به بررسی امتیازات توپ های اسنوکر می پردازیم.

همانطور که گفته شد بازی اسنوکر دارای 21 توپ است که شامل 15 توپ قرمز و 6 توپ رنگی است توپ های قرمز یک امتیاز دارند ولی توپ های دیگر امتیاز متفاوتی دارند که در زیر آنها را مشاهده می کنید.

توپ قرمز یک امتیاز

توپ زرد 2 امتیاز

توپ سبز 3 امتیاز

توپ قهوه ای 4 امتیاز

توپ آبی 5 امتیاز

توپ صورتی 6 امتیاز

توپ مشکی 7 امتیاز

حالا که امتیاز هر توپ را متوجه شدیم بیاید تا نحوه امتیاز گیری را با هم مرور کنیم. در شروع بازی هر بازیکن باید یک توپ قرمز را وارد پاکت کند تا اجازه ضربه زدن به توپ رنگی را داشته باشد یعنی به ازای هر توپ قرمزی که در داخل پاک می اندازیم می توانیم یک توپ رنگی هم بزنیم مثلا اگر یک توپ قرمز را داخل پاکت بیاندازیم و بعد یک توپ آبی در کل شش امتیاز می گیریم فرقی هم نمی کند که کدام توپ رنگی را بعد از زدن توپ قرمز انتخاب کنیم.

هربار که یک توپ رنگی را داخل پاکت می اندازیم آن توپ دوبار به میز برگردانده می شود و این عمل تا زمانی که تمام توپ های قرمز داخل پاکت ها شوند ادامه پیدا می کند.

زمانی که توپ های قرمز تمام شد حالا باید توپ های رنگی را به ترتیپ کمترین امتیاز وارد پاکت کنیم.به این ترتیب:زرد ، سبز ، قهوه ای ، آبی ، صورتی ، مشکی

البته اسنوکر قوانین فراوانی دارد که برای حرفه ای شدن باید آنها را آموخت.

نحوه قرار گیری توپ های اسنوکر بر روی میز در ابتدا :

در شکل زیر نحوه قرار گیری توپ ها را مشاهده می کنید.

نحوه قرارگیری توپ ها روی میز اسنوکر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

یازده + 11 =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.