زندگینامه تولستوی

عصر پاییز – لئو تولستوی نویسنده روسی به عنوان یکی از سرشناس ترین نویسندگان تاریخ شناخته شده است. وی در سال 1828 میلادی به دنیا آمد و در تاریخ 20 نوامبر 1910 در سن 82 سالگی چشم از جهان فرو بست.

تولستوی با اینکه در خانواده اشرافی به دنیا آمده بود اما بسیار ساده زندگی می کرد.

وی مادرش را در 2 سالگی وپدرش را در 9 سالگی از دست داد و عمه اش تاتیانا سرپرستی او را بر عهده گرفت. پدرش وکیل مشهوری بود، او پس از تمام کردن مدرسه وارد دانشگاه قازان شد اما مدت زیادی آنجا نماند و به یادگیری رشته حقوق پرداخت تا مانند پدرش وکیل شود.

لئو تولستوی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه به وکالت پرداخت و پرونده 350   کشاورز نابسامان که بعد از فوت پدر و مادرش به او محول شده بود را رسیدگی کرد.

او بعد ازدانشگاه و شغل وکالت، به ارتش روسیه پیوست و در جنگهای قفقاز شرکت کرد، در آنجا بود که با شنیدن داستانهای سربازان شروع به نوشتن کرد.

آثار تولستوی

اولین اثر تولستوی رمان سه گانه کودکی ، نوجوانی و جوانی است که در سال های 1852 تا 1856 منتشر شدند.

از وی اثار برجسته ای چون جنگ و صلح و آنا کارنینا بر جای مانده و به دلیل همین دو اثر ارزشمند است که، شهرت جهانی پیدا کرده است.

لئو تولستوی به کشورهای زیادی سفرکرد و با نویسندگانی چون چالز دیکنز ملاقات کرد.

ازدواج

لئو تولستوی درسال1862 با سوفیا اندره یونا برس، که دختر هجده ساله ی آلمانی تبار بود ، ازدواج کرد. رابطه این دو بسیار عاشقانه بود ولی پر از تنش ،چون دفترچه یادداشتی که لئو در زمان قبل از ازدواجش در مورد عیاشی ها و خوش گذرانی هایش نوشته  بود به دست سوفیا افتاد و او آن را بسیار زننده وغیر قابل قبول می دانست. آنها صاحب 13 فرزند شدند که 4 فرزند آنها در کودکی  فوت شدند.

چند جمله  از لئو تولستوی

حقیقت مانند طلاست، ان را نمی توان بدست اورد جز با زدودن ناپاکیها

هیچ عظمتی در صورت نبود سادگی، نیکی وحقیقت وجود ندارد

ما بازنده ایم چون به خود تلقین می کنیم که بازنده می شویم

تغییرات در زندگی ما باید از عدم امکان زندگی بصورت دیگر با توجه به ندای وجدانمان باشد نه براساس راه حل ذهنی مان برای تجربه یک شکل جدید از زندگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.