بیوگرافی لی مین هو | بازیگر، مدل و خواننده مطرح کره ای

لی مین هو

مجله عصر پاییز – لی مین هو بازیگر، خواننده و مدل مطرح کشور کره جنوبی است که در تاریخ ۲۲ ژوئن ۱۹۸۷ در سئول متولد شد. او در رشته هنرهای معاصر از دانشگاه کن کوک فارغ التحصیل شده است و یک خواهر بزرگتر از خود به نام لی یونگ جونگ دارد.

شروع فعالیت حرفه ای

لی مین هو ابتدا به صورت حرفه ای در فوتبال به فعالیت پرداخت اما پس از مدتی به دلیل آسیب دیدگی مجبور به ترک این حرفه شد و کار مدلینگ را از سال دوم دبیرستان آغاز کرد. از همان سال نیز در دفاتر بازیگری تست های مختلفی انجام داد تا سرانجام در سال ۲۰۰۶ نقشی کوتاه در فیلم Sharp را به او سپردند و به این ترتیب فعالیت حرفه ای او در حوزه بازیگری به طور رسمی آغاز شد.

او در ابتدای شروع حرفه ای کار خود در یک تصادف رانندگی صدمه دید و به مدت ۱ سال خانه نشین و از بازیگری دور بود. از سال ۲۰۰۷ مجددا بازیگری را ادامه داد و در سال ۲۰۰۹ با ایفای نقش در سریال محبوب و پرطرفدار پسران برتر از گل شناخته شد و این سریال محبوبیت زیادی را برای وی به همراه داشت.

سریال پسران برتر از گل

لی مین هو پس از سریال پسران برتر از گل به ترتیب بازی در چندین سریال کره ای  همچون  سلیقه شخصی که یک سریال کمدی عاشقانه است و سریال شکارچی شهر با ژانری اکشن و عاشقانه به شهرت و محبوبیت وی اضافه کرد و به عنوان یکی از بازیگران مطرح کره جنوبی شناخته شد.

ایفای نقش این هنرمند کره ای در سریال ایمان با ژانری فانتزی، تاریخی، پزشکی و عاشقانه که با نام سرنوشت در تلویزیون ایران به پخش رسید و همچنین سریال محبوب وارثان از جمله نقش های او هستند که استقبال مخاطبان را به همراه داشت. آخرین سریال تلویزیونی لین مین هو افسانه دریای آبی نام دارد که در سال ۲۰۱۷ از شبکه اس بی اس کره (SBS) پخش شد و با استقبال زیاد مخاطبان رو به رو گشت.

سریال کره ای سرنوشت

سربازی و دوری از کار

این بازیگر و مدل کره ای در ۱۲ می ۲۰۱۷ به خدمت سربازی رفت و به مدت دو سال فعالیتی در عرصه بازیگری و مدلینگ نداشت. او در طول این دوسال خدمت سربازی خود را به عنوان افسر خدمات اجتماعی در اداره پلیس گانگنام گذراند. گفتنی است پس از دو سال دوری از بازیگری پروژه ی جدیدی را با عنوان پادشاهی آغاز خواهد کرد که به زودی ساخت آن کلید می خورد.

لی مین هو

خوانندگی

این هنرمند علاوه بر بازیگری و مدلینگ فعالیتی در حوزه موسیقی نیز داشته است و دو آلبوم موسیقی را با عنوان های «My Everything» در سال ۲۰۱۳ و «Song For You» در سال ۲۰۱۴ منتشر کرد.

ازدواج

لی مین هو مجرد بوده و هنوز ازدواج نکرده است. او در سال ۲۰۱۵ با خواننده و بازیگر کره ای به نام «بائه سوزی» رابطه ای عاشقانه را برقرار کرد اما طبق شنیده ها این دو هنرمند در سال ۲۰۱۷ از هم جدا شدند.

لی مین هو

سریال های تلویزیونی:

فیلم های سینمایی:

  • بازگشت دشمن عمومی – ۲۰۰۸
  • مدرسه ما ای.تی –  ۲۰۰۸
  • گانگام بلوز –  ۲۰۱۵
  • شکارچیان بخشش –  ۲۰۱۶

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.