بررسی بازی Metro Exodus

مترو اگزدوس

بیش از 2 دهه از جنگ می گذرد و ارتیوم پس از 2 سال تلاش برای نجات جان مردمان مترو به دنبال رسیدن به ارزو های خودش است.با مجله عصر پاییز همراه باشید تا با بازی Metro Exodus بیشتر آشنا شوید.

بازی به سبک اکشن شوتر اول شخص است.

این قسمت سومین نسخه از سری بازی های metro است که  با اقتباس رمان سوم به نام (مترو 2035) ساخته شده که با یک تغییرات بزرگ همراه  است.

شروع بازی

ارتیوم به دنبال محقق کردن آرزو های خود است او بارها  توسط رئیس و همسرش سرزنش شده است.به مسکو میرسد ولی خرابه های شهر اتمی مکان محقق شدن ارزو هایش نیس قطاری میبیند  دست به کار می شود و داستان بازی از همین لوکوموتیو به نام آرورا آغاز میشود.

The Volga  نام اولین مرحله این بازی است  شروع پر پیچ و خم ، بازی مترو را آغاز می کند که همه منتظر ان بودند همان مکان تنگ و تاریک که ترس وحشت با نور سرمای زمستان ترکیب وحشتناکی را به وجود آورده و باعث افزایش هیجان بازی می شود.

ترکیب ترس و سرما

شروع درخشش بازی مترو اگزدوس از مرحله یامانتاو است وقتی که از این بازی دل بریده اید و میخواهید آن را تمام کرده بازی با فرمان های پیچ در پیچ شما را به مکان های تنگ و تاریک می کشاند همانطور که همه طرفداران بازی مترو منتظرش هستند پر از موجودات قدیمی که همگی جهش یافته هستند و در آن مکان منتظر رسیدن شما هستند.

بزرگ شدن محیط بازی ریتم بازی را بر هم ریخته

محیط وسیع است و در آن پر از موجودات جهش یافته قدیمی و افراد مسلح اند که در بازی چیده شده اند.

آرتیوم برای افزایش سرعت خود میتواند از وسایل نقلیه استفاده کند.

با بزرگ شدن محیط ریتم بازی به هم ریخته مثلا زمانی که دلت هیجان میخواهد باید سکانس های بازی رو نگاه کنی و یا زمانی که به دنبال وسیله هستی یا میخواهی محیط بازی را تماشا کنی باید وقت خود را صرف جنگیدن با دشمنان بگذاری.

سیستم شخصی سازی بسیار خوبی در بازی قرار داده شده است.

کوله آرتیوم بزرگ تر شده و امکان جا دادن بسیاری از مهمات و آپگرید سلاح ها را برای شما فراهم میکند

آرتیوم از نظر ساختن وسایل و امکانات بسیار محدود است ولی بر روی میز کار میتواند فیلتر هوا ، دارو ، ساختن سلاح و غیره را انجام دهد و تجهیز و ساختن سلاح نیز همانند ساخت و ساز در بازی بسیار اسان است.

میتوان انواع وسایل را درست کرد یا بهم چسباند

بر روی میز کار میتوان فیلتر هوا یا دارو و اسلحه ساخت در مقابل دشمنان ایستادگی کنید ولی برای این کار نیاز به وسایل زیاد است که در سرتاسر مپ قرار گرفته و باید در کنار مراحل به جمع اوری بپردازید.

سیستم ارتقای سلاح بسیار ساده است و همانند ساخت و ساز خیلی خوب بر روی ان کار شده است.

تنوع سلاح در بازی بالا است و از ان جا که ارتیوم فقط میتواند سه نوع اسلحه با خود حمل کند که این کار را سخت میکند چرا که هر اسلحه کلاس مخصوص خود را دارد ولی خوبی اپگرید سلاح ها این است که اگر سلاح خود را تعویض کنید میتوانید قطعاتی که به سلاح خود وصل کرده اید را به این سلاح نیز وصل کنید.

جلوه های بصری و بافت های بازی به خوبی ساخته شده اند

با نگاهی به محیط میتوان دریافت که بازی سازان با دقت محیط را به یک محیط اخر الزمانی تبدیل کرده اند مثلا خرابه های خونه یا ماشین های داغون و اتش گرفته میتوان بازی را یکی از بازی های سطح بالا دانست.

بافت ها و همچنین تغییرات کاربردی بر روی شخصیت های بازی اعمال شده اند و بازی نیز از گرافیک خوبی برخوردار است.

همچنین نقشه ی بازی با تصویر خوبی ارائه شده و بخش فنی خیلی خوبی دارد.

مترو اگزدوس

 بازی مترو اگزدوس دارای دو پایان است

اگر در بخش داستانی بازی پایان خوب را میخواهید باید خواسته های افراد گروه را انجام داده و دشمنان تسلیم شده یا ادم های بی گناه را نکشید.

در کل بازی مترو اگزدوس دارای نقاط قوت و ضعف هایی هست ولی تجربه این بازی بسیار هیجان انگیز است و میتواند لحظات خوبی را برای ما به ارمغان بیاورد.

مترو اگزدوس مترو اگزدوس

 

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

10 − نه =

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.